Dyskusyjny Klub Książki

24 lutego 2018 r.- Spotkanie DKK dla dzieci młodzieży

Lutowe spotkanie DKK dla dzieci młodzieży z książką Marcina Szczygielskiego "Klątwa dziewiątych urodzin".

"Klątwa dziewiątych urodzin” to już trzecie spotkanie z Mają i jej nietypową a raczej magiczną rodziną. Tym razem bohaterka ma za zadanie w tydzień odnaleźć zaginioną nestorkę rodu Ninę. To co wydaje się niemożliwe i jak dotąd nie udało się całym pokoleniom jej poprzedniczek, udaje się zdeterminowanej  Mai. Jak do tego doszło klubowicze dowiedzieli się czytając tę książkę.

Autor z poczuciem humoru przedstawia młodym czytelnikom legendy warszawskie. Maja na swojej drodze spotyka Złotą Kaczkę, warszawską Syrenkę, Warsa i Sawę, a także zamkniętą w wołowym gnacie Nadwiślańską Biedę. Jest to zachęta dla młodego pokolenia do poszukiwania wiedzy o swoich korzeniach.

Opowieść Szczygielskiego rozwija się dynamicznie i nie zwalnia aż do końca, dlatego zachęcamy do jej czytania zarówno dzieci jak i dorosłych.

DKK dla dzieci i młodzieży-Klątwa...-24.02.208 002.JPGDKK dla dzieci i młodzieży-Klątwa...-24.02.208 007.JPGDKK dla dzieci i młodzieży-Klątwa...-24.02.208 005.JPGDKK dla dzieci i młodzieży-Klątwa...-24.02.208 010.JPG